Hüküm ve Koşullar

1. Genel Bilgiler

1.1. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) Ürünleri

İşbu Kullanım Koşulları ve Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”); www.kisiselgelisim.tv internet sitesi (“Web Sitesi”) ve diğer yöntemler ile satın alınan içerik, hizmet, ürün ve uygulamalar (işbu Sözleşme dahilinde birlikte “Ürün” ve/veya “Ürünler” olarak anılacaktır) vasıtasıyla sizlere sunduğumuz ürün ve hizmetlere ilişkin hüküm ve koşulları ihtiva etmektedir. Lütfen Web Sitesinden ürün satın almadan ve/veya üye olmadan önce bu hüküm ve koşulları dikkatli bir şekilde okuyunuz. “Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)”, “biz” ve “bizi/bize” terimleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş Bülent Gardiyanoğlu Reklam Medya Prodüksiyon Ltd.’i ifade etmektedir.

“Cihaz” terimi bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ürünlere erişim için kullanılan bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletleri ifade etmektedir.

“Siz” terimi, ürünlerin kullanıcılarını ifade etmektedir.

Herhangi bir ürün satın aldığınızda yahut bu ürünleri herhangi bir yöntemle kullandığınızda işbu Sözleşme ile diğer tüm câri kanun, kural ve düzenlemelerle bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. Bu minvalde sipariş, kullanma, satın alma vb. işlemler öncesinde uygun bir yerde karşınıza çıkacak “Kabul Ediyorum” kutucuğuna tıklamanız talep edilebilir. Böyle bir anda, “Kabul Ediyorum” kutucuğunu tıklamamanız halinde ise satın alma işlemini tamamlayamayabilir veya Ürünlere erişim hakkı kazanamayabilirsiniz. Ürünleri kullanarak ve/veya satın alarak ve/veya sipariş vererek işbu Sözleşmeye uymayı kabul ettiğinizi taahhüt etmiş olursunuz. Eğer bu Sözleşmeyi kabul etmiyorsanız, lütfen ürünleri kullanmaktan kaçınınız. İletişim için destek@kisiselgelisim.tv adresine bir adet eposta bırakmanız yeterlidir. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’ye Ürünlerin kullanımı veya bu Sözleşmeye ilişkin iletmek isteyeceğiniz her türlü talep, görüş vb. için yapılacak tüm yazışmalar bu eposta adresi üzerinden yapılır.

1.2. Sözleşmenin Esasları

(a) Bu Sözleşme, Ürünlerin tedariki ve kullanılmasına ilişkin olarak Siz ve Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) arasındaki sözleşmenin tamamını düzenlemektedir. Kimi Ürünleri kullanabilmeniz veya satın alabilmeniz için bazı ek hüküm ve koşulları da kabul etmeniz gerekebilir. Her durumda söz konusu ek hüküm ve koşullar işbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak uygulanır. Ek hüküm ve koşullar ile işbu Sözleşme arasında bir ihtilafın varlığı halinde ise ek hüküm ve koşullar uygulama alanı bulacaktır.

(b) Lütfen kendinizi Ürünleri satın alma yükümlülüğü ile bağlamadan önce işbu Sözleşme ve Ürüne ait ayrıntıların doğruluk ve eksiksizliğini kontrol ediniz. Aynı şekilde eğer bir hata olduğunu düşünüyorsanız ilgili değişikliklerin yazılı olarak onaylanmasını talep ettiğinizden emin olunuz. Zira yalnızca Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) görevlileri tarafından yazılı olarak iletilen beyanlardan sorumlu olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

(c) Ürünleri kullanmanız veya satın almanız veya üye olmanız ile birlikte, ödemelerin işlenmesi ve Ürünlerin bireysel kullanımının izlenmesi amaçlarıyla yapılacak veri işleme ve saklama faaliyetleri de dahil olmak üzere kişisel verilerinizin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde ve dışında işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermiş olursunuz. Bu doğrultuda Ürünleri kullanarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve verilerinizin işlenip saklanabileceği diğer ülkelerdeki veri koruma seviyesinin ikamet ettiğiniz ülke ile aynı düzeyde olmayabileceğini anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. Söz konusu kişisel verilerin; aktarılması, saklanması ve kullanılmasına ilişkin olarak yürürlükteki hukuki düzenlemelere uyum noktasında gerekli önlemler tarafımızdan alınacaktır.

(d) Ürünü sipariş verebilmeniz veya satın alabilmeniz için bize veya iş ortaklarımıza Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) tarafından kabul edilen ve zaman zaman geçerli olan ödeme yöntemlerine ilişkin tercihinizi bildirmeniz gerekmektedir Kişisel Gelişim TV’nin (www.kisiselgelisim.tv) iş ortaklarının tam listesine ve kabul edilen ödeme yöntemlerinin listesine ulaşmak için lütfen Kişisel www.kisiselgelisim.tv internet sitesini ziyaret edin. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), Ürünü kullanabilmeniz için gerekli olan teknik gerekliliklerde zaman zaman değişiklikler yapma, iş ortaklarını ve ödeme yöntemlerini değiştirme, bunlarda ekleme ve çıkarma yapma haklarını saklı tutar.

1.3. Sözleşmedeki Değişiklikler

Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), işbu Sözleşmeyi veya diğer politika ve uygulamalarını herhangi bir zamanda değiştirme ve/veya güncelleme hakkını saklı tutmaktadır. Değiştirilen veya güncellenen bu Sözleşme işbu sayfada yayınlanarak kullanıcılar durum hakkında bilgilendirilir. Bu kapsamdaki her türlü değişiklik ve güncelleme www.kisiselgelisim.tv adresindeki yayının hemen ardından yürürlük kazanır. Ürünlerin kullanımına devam etmeniz, Sözleşmeyi değiştirildiği şekli ile kabul ettiğiniz ve bu yönde hareket edeceğiniz anlamına gelecektir. Belirli koşullar altında, Sözleşmemizdeki değişiklik veya güncellemeleri Ürünler veya e-postalar aracılığı ile açılır pencereler yahut anlık bildirimler gibi ek yol ve yöntemler kullanarak bildirmeyi de seçebiliriz.

2. Üyelik

2.1. Üye Olmak

(a) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), işbu Sözleşmeyi veya diğer politika ve uygulamalarını herhangi bir zamanda değiştirme ve/veya güncelleme hakkını saklı tutmaktadır. Değiştirilen veya güncellenen bu Sözleşme işbu sayfada yayınlanarak kullanıcılar durum hakkında bilgilendirilir. Bu kapsamdaki her türlü değişiklik ve güncelleme www.kisiselgelisim.tv adresindeki yayının hemen ardından yürürlük kazanır. Ürünlerin kullanımına devam etmeniz, Sözleşmeyi değiştirildiği şekli ile kabul ettiğiniz ve bu yönde hareket edeceğiniz anlamına gelecektir. Belirli koşullar altında, Sözleşmemizdeki değişiklik veya güncellemeleri Ürünler veya e-postalar aracılığı ile açılır pencereler yahut anlık bildirimler gibi ek yol ve yöntemler kullanarak bildirmeyi de seçebiliriz.

(b) Üye kaydınızı yaptıktan sonra dilediğiniz Ürünün fiyatını ödeyerek satın alabilirsiniz. Fiyatlar hakkında güncel bilgilere www.kisiselgelisim.tv adresinden ulaşabilirsiniz. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) ikamet ettiğiniz ülkeye göre farklı fiyat politikaları uygulama hakkını saklı tutar.

(c) Ürünleri kullanımınız sırasında bize, birtakım kişiselleştirilmiş bilgiler (Bundan sonra “Kullanıcı Bilgisi” olarak anılacaktır.) sunmanızı talep edebiliriz. Bu Kullanıcı Bilgisi basitçe Facebook veya benzeri sosyal ağ profillerinize ait bilgileri içerebilir. Kullanıcı Bilgisinin gizli tutulması ile ilgili veri toplama ve kullanma politikalarımız Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) Gizlilik Politikası dahilinde tespit edilmiştir. İşbu Sözleşmeyi onaylayarak, Kullanıcı Bilgisinin muhteviyat ve doğruluğuna ilişkin sorumluluğun sadece size ait olduğunu ve bu bilgileri mütemadiyen güncel tutacağınızı kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

(d) Üye olduğunuzda aşağıdaki şu hususları taahhüt etmiş olursunuz:

  • (i) Fiil ehliyetine sahip olduğunuzu ve bağlayıcı sözleşmeler akdedebileceğinizi;
  • (ii) Kayıt esnasında verdiğiniz bilgilerin tamamının doğru ve gerçeğe uygun olduğunu
  • (iii) Bu bilgilerin doğruluğunu muhafaza edeceğinizi; ve
  • (iv) Ürünleri kullanarak yürürlükteki herhangi bir kanun ya da düzenlemeyi ihlal etmediğinizi.

2.2. Üyelik Sonrası

(a) Hesabınızın, şifrenizin ve diğer Kullanıcı Bilgilerinin gizliliğini korumak ve bu tür bilgilerin korunmasına yardımcı olmak için üçüncü kişilerin Cihazınıza erişimini kısıtlamakla ilgili sorumluluk size aittir.

(b) Üyeliğinizin veya Ürün satın almanız durumunda ürüne erişiminizin ve kullanımınızın Sözleşmeye uygunluğunu onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Ayrıca, Hesabınız üzerinden erişime izin verdiğiniz herkesin Sözleşmeye uygun olarak kullandığını da kabul etmektesiniz.

(c) Hesap açarken ve sonradan verdiğiniz bilgiler ile Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’e bildirdiğiniz, e-posta adresiniz de dahil, tüm kişisel bilgilerinizin doğruluğundan sorumlusunuz. Vermiş olduğu bilgilerde, özellikle de e-mail adresinizde, sonradan meydana gelen değişiklikleri de Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’e bildirmekle sorumlusunuz. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’in bildirmiş olduğunuz e-posta adresine göndereceği elektronik postaları, gönderimi takip eden 2 (iki) gün içerisinde almış olduğunuz kabul edilir.

2.3. Kişisel Gelişim TV (www.kisielgelisim.tv)'nin Küçükler Tarafından Kullanımı

Kayıtlı bir kullanıcı olarak üye olabilmek için 18 yaşında olmanız gerekmektedir. 18 yaşının ya da yasal erginlik yaşının altında olan kimseler Ürünleri yalnızca veli veya vasilerinin rızası ve gözetimi ile işbu Sözleşmeye tabi olacak şekilde onlara ait hesapların altında kullanabilirler.

2.4. Üyelik

(a) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) Üyesi olmakla; Ürünleri satın alma hakkı kazanırsınız.

(b) Üye olmayı kabul ettiğinizde, özel teklif, pazarlama, anket ve Ürün tabanlı iletişim e-postaları almaya da onay vermiş olursunuz. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) Ticari İletiler aboneliğinden, bu iletilerdeki vazgeçme talimatlarını takip ederek kolayca ayrılabilirsiniz. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) üyelik ve abonelikleri devredilemez niteliktedir. Bu nedenle hiçbir şekilde satılamaz, takas edilemez veya herhangi bir şekilde aktarılamaz.

(c) Üye olduğunuz zaman Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), e-mail, telefon, SMS, MMS yolu ile ya da doğrudan Web Sitesi üzerinden size ulaşarak, ürünler, ödeme yöntemleri, indirimler, promosyonlar ve sair benzer konularda hatırlatma ve/veya bilgilendirme yapabilir. Uygulanabildiği ölçüde ve sizinle iletişim kurulmasını reddetmediğiniz sürece, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) ayrıca e-mail, telefon, SMS, MMS yolu ile ya da doğrudan Web Sitesi üzerinden Size ulaşarak benzer faaliyet, ürünler ve etkinlikler hakkında bilgilendirme yapabilir.

(d) Ayrıca kabul ettiğiniz takdirde, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), üçüncü taraf sosyal medya platformları gibi diğer iletişim araçları vasıtasıyla sizinle irtibata geçebilir.

(e) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) ve Üye arasındaki tüm iletişim, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’nin Gizlilik Politikası’na uygun olarak yürütülür.

(f) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), bu Sözleşme çerçevesinde sahip olduğu hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen üçüncü taraflara devredebilir. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), yine, bu Sözleşme çerçevesindeki yükümlülüklerini, atayacağı yükleniciler aracılığı ile de yerine getirebilir. Kişisel verilerinizin işlenmesini etkileyebilecek bu tür değişikliklerin vukuunda, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) Gizlilik Politikası’na göre hareket edilir.

(g) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), kendi takdirine bağlı olarak, Sözleşmede değişiklik yapabilir. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)'in Sözleşmede sizi olumsuz etkileyecek esaslı değişiklikler yaptığı durumda, bu durum, değişikliklerin yürürlüğe girmesinden en az 15 (onbeş) gün önce, Web Sitesi üzerinden bildirimde bulunularak, e-posta, SMS veya anlık bildirim yollanılarak Size duyurulur. Değişikliklere ilişkin olarak bazı hallerde açık rızanızı isteyeceğiz, bazı hallerde ise Sizi önceden bilgilendireceğiz ve Ürünleri kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu sebeple bizden gelen bildirim veya mesajları dikkatlice okumanız önem arz etmektedir. Sözleşmelerde yapılan güncellemeler ve değişiklikler nedeniyle Ürünleri kullanmayı bırakmak istediğiniz veya Üyelikten ayrılmak istediğiniz halde, madde 3.1’de öngörülen talimatlara uyarak üyeliğinizi dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

(h) Üyelikte veya bazı kısımlarında, yanlışlık veya aksaklıklar bulmanız halinde, hesabınızda kayıtlı e-mail adresinizden www.kisiselgelisim.tv internet sitesindeki iletişim formunu kullanarak Bizim'le temasa geçmenizi veya diğer bir vasıtayla bizi bilgilendirmenizi ya da şikâyetinizi iletmenizi önemle bildiririz.

(i) Üyeliğinizin 365 (üç yüz altmış beş) gün veya daha fazla çevrimdışı/offline kalması durumunda, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) hesabınızın aktif olduğunu teyit etmenizi talep edebilir hesabınızın aktif olduğu teyid edilene kadar kadar Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) üyelik hesabınızın kullanımını durdurabilir. Aktif olduğunuzun teyidi hiç gelmez ise, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), kendi takdirinde olmak üzere, üyelik hesabınızın kullanımını durdurmaya devam edebilir veya hesabınızı tamamen iptal edebilir.

2.5. Ürün Satın Alma

(a) İşbu Sözleşmeyi onaylayarak, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) ’deki ürünleri web sitesi üzerinden belirlenen fiyatlar ve ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz.

(b) Ürünlerin satın alınması sırasında, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) ve/veya tarafımızla iş birliği içerisindeki bir üçüncü kişi ödeme hizmeti sağlayıcısı, son kullanma tarihi geçmiş veya geçersiz hale gelmiş bir kart nedeniyle hizmetinizin kesintiye uğramasını önlemek için güncellenmiş kredi kartı bilgilerinizi kredi kartı servisi sağlayıcınızdan alabilir ve Ödeme Yöntemi olarak uygulayabilir. Güncellenmiş kredi kartı bilgilerinizin Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) yahut Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’nın ödeme hizmeti sağlayıcılarına verilmesi ile ilgili karar bütünüyle kredi kartı servisi sağlayıcınıza aittir. Kredi kartı servis sağlayıcınız size bu güncelleme hizmetinden vazgeçme hakkı tanıyabilir. Eğer böyle bir isteğiniz varsa, lütfen kredi kartı servis sağlayıcınız ile iletişime geçiniz.

(c) Ürünleri sunma yükümlülüğümüz ancak Sipariş fişiniz bize ulaştığında başlamakta olup hemen ardından gönderilecek bir e-posta ile satın almanız onaylanır. Lütfen bizimle olan daha sonraki tüm yazışmalarınızda Sipariş numaranızı belirtiniz. Türk Lirası olarak belirtilen fiyatlandırmalarda aksi belirtilmedikçe KDV ücrete dahildir. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) hesabınıza ilişkin ödemelerde ortaya çıkabilecek bankacılık masraflarından hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu vesile ile Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’yı bu ve benzeri masraflar açısından sorumluluktan uzak tutacağınızı beyan ve taahhüt edersiniz. İşbu Sözleşmeyi onayladığınızda, eğer ödemeniz bize sunduğunuz Ödeme Yöntemi aracılığı ile tahsil edilemezse, ödemeyi taahhüt ettiğiniz miktarı talebimiz halinde tarafımıza ödemeyi kabul edersiniz. Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’dan satın aldığınız Ürünlerin ticari maksatlarla satışı ise kesinlikle yasaktır.

(d) Satılan ürünler hiçbir şekilde iade edilemez ve ödenen ücretler geri istenemez. Ancak eğitim ve/veya danışmanlık hizmetleri içeren ürünlerin satın alınması durumunda eğitim ve/veya danışmalık tarihinden önceki 168 saat içinde, eğitimin birden fazla tarihlerde verilecek olması halinde eğitim tarihi eğitimin ilk günü olarak kabul edilecektir, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’ye göndereceğiniz elektronik posta ya da üyelik hesabınız üzerinden satın almanın iptaline ilişkin bildirim ile almış olduğunuz eğitim ve/veya danışmanlık hizmetinden vazgeçebilirsiniz. Eğitim ve/veya danışmanlık hizmeti içeren üründen vazgeçme talebine ilişkin bildirimin eğitim ve/veya danışmalık tarihinden itibaren 72 saat önce yapılması halinde ücretin %50’si tarafınıza iade edilecektir. Vazgeçme taleplerinin belirtilen sürelerden sonra yapılması durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Ödemelerin döviz üzerinden yapılması halinde iadeler etkinliğin Türk Lirası ücreti üzerinden hesaplanarak Türk Lirası olarak yapılacaktır.

(e) Ürün satın alanlar, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’nin yazılı izni olmadıkça, Sözleşme altında sahip olduğu hak ve yükümlülüklerini başkalarına devredemez. Aksi belirtilmedikçe, Üye, Ürünleri sadece kişisel kullanımı için Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) ürünlerinden faydalanabilir. Bu Ürünleri başkalarına dinletemez ve/veya izletemez ve/veya başkaları ile herhangi bir şekilde paylaşamaz ve/veya kayıt alamaz. Hesap bilgileriniz (giriş bilgileri dahil ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla) kişiseldir ve başkaları ile paylaşılamaz.

(f) Üye, Ürünlerin kopyalanmasını engellemek için getirilen teknik veya diğer engelleri aşamaz veya aşma girişimlerinde bulunamaz; Ürünlere dahil olan tüm içeriği, kendi kişisel kullanımı için dahi olsa, kısmen veya bir bütün olarak kopyalayamaz.

(g) Satın alınan ürünlere erişim haftanın 7 (yedi) günü kesintisiz olarak verilir. Ancak, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), Ürünlere erişimin her zaman kesintisiz ve hatasız sürdürülebileceği garantisi vermez. Erişimi etkileyen aksaklık veya kesintiler meydana geldiğinde, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’ye bunları düzeltme olanağı verilir ve bunlar sözleşmenin, yani Şartlar'ın ihlali sayılmaz. Aynı şekilde, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), makul sebeplerle, mesela, bakım ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde Ürünlere erişimi durdurabilir.

(h) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), internet kesintisi, hız düşüklüğü veya mobil iletişim hatlarında veya internet servis sağlayıcıların hizmetlerinde yaşanabilecek kesintilerden veya Üyenin kullanmakta olduğu internet hizmetindeki diğer aksaklıklardan dolayı Ürünlere erişimde yaşanan hata ve kesintilerden sorumlu olmayacaktır. Ayrıca Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv), makul bir çerçevede, kendi kontrolü dışında sayılan tabii afet, savaş, terör olayları, hükümet kısıtlamaları, grev, lokavt, işçi kıtlığı, ticari ihtilaf, yangın, patlama, sel veya diğer doğal olaylar ya da herhangi diğer bir mücbir sebepten dolayı Ürünlere erişimi işbu Sözleşme kapsamında gereği gibi sunamamaktan dolayı sorumlu tutulamaz.

(i) Ürün satın alan veya Üyeler, bu sözleşmenin ekinde yer alan ve APP Nefes Çalışmalarına ilişkin uyarı ve açıklamaları dikkatlice okuduğunu ve bu uyarı ve açıklamalara uyulmaması halinde Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’in herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul eder.

(j) Ürün satın alanlar, Web sitesinde bulunan ürünlerin tanı koyucu ve tedavi edici nitelikte olmadığını bildiğini, almış olduğu hizmetin kişisel gelişim, danışmanlık ve kişisel eğitim amaçlı olduğunu ve bunun bilinci ile bu hizmetleri satın aldığını kabul eder.

(k) Ürün satın alanlar, fiziksel ve zihinsel sağlığının ve psikolojisinin iyi olduğunu kabul ve beyan eder. Bu konuda en ufak şüphe durumunda bir profesyonelin (doktor, psikiyatrist) görüşünü alması gerektiğinin bilincinde olduğunu ve herhangi bir şekilde doktor ya da psikiyatrist tarafından eğitime katılmasında sakınca görülmediğini kabul ve beyan eder. Aksi durumun Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) tarafından belirlenmesi durumunda bu Sözleşmenin derhal fesih edilecek olup, bu durumdan dolayı katılımcının hizmet verenden herhangi bir talebi olmayacağı gibi hizmet bedelinin iadesi söz konusu olmayacaktır. Böyle bir durumdan dolayı Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’in marka, imaj ve güveninin ya da maddi, manevi herhangi bir zararın gündeme gelmesi durumunda Ürün satın alan tüm zararı karşılayacaktır.

(l) Ürün satın alan, burada öğreneceği teknikleri ya da bilgileri kesinlikle diğer insanları manipüle edici ya da zarar verecek şekilde kullanmayacaktır. Bireysel ya da ailevi oluşabilecek olumsuz durumlardan; Bilgilerin doğru bir şekilde kullanılması ve bundan kendisinin ve ailelerinin zarar görmemesi adına tüm sorumluluk Ürün satın alana aittir.

(m) Ürün satın alan, kendi kişisel gelişimi ile ilgili olarak Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’in herhangi bir garanti vermediğini, gelişiminin kendi sorumluğunda olduğunu kabul ve beyan eder.

(n) Ürün satın alan, canlı bireysel danışmanlık ve/veya eğitim ve/veya atölye sırasında suç ihtiva edecek herhangi bir bilgiyi paylaşması durumunda eğitmenin ve/veya danışmanın ve/veya Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’in bu bilgiyi yetkili kolluk güçlerine bildireceğinin bilincinde olduğunu böyle bir durumda herhangi bir tazminat talebinde bulunmayacağını kabul eder.

(o) Canlı yayın linkleri, üyelik, online sertifika ve fatura bilgilerini üyelik girişi yaptıktan sonra "Hesabım" bölümünden takip edilebilir. Tarafınıza gönderilen elektronik postaların herhangi bir nedenden dolayı, istenmeyen kutusuna (Spam, Junk vb) düşmesi, teknik ve benzeri nedenler ile size ulaşamaması halinde Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) bu konudan dolayı sorumluluk kabul etmeyecektir.

(p) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’nin yaklaşan etkinliği hatırlatma zorunluluğu bulunmamaktadır.

(q) Satın alınan etkinlik boyunca Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) veya Eğitmen tarafından ses ve görüntü kaydı alınacak olup Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) veya Eğitmen bu kayıtları dilediğinde haber vermeden kullanabilecektir. Üye bu kayıtların alınmasına ve kullanılmasına rıza gösterdiğini beyan eder.

(r) Satın alınan ürünler 14 gün boyunca izlenebilecektir. Bu süre sonunda silinecek olup bu ürünlere ilişkin herhangi talepte bulunmanız mümkün değildir.

2.6. Kurumsal Kullanıcılar ve Diğer Tüketici Toplulukları

Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) her ne kadar bir tüketici ürünleri şirketi olsa da, her geçen gün Ürünleri çalışanlarına ve üyelerine sunmak isteyen büyük tüketici topluluklarının (şirketler, üniversiteler, hastaneler, vb.) (“Topluluklar”) ilgisini çekmektedir. Bazı hallerde, bu Topluluklar işbu Sözleşmeye kendi hüküm ve şartlarını da ekleyebilirler. Bu durumda Topluluk hüküm ve şartları da Ürünlerin kullanımı ile ilgili kendisine uygulama alanı bulabilecektir. Her iki düzenleme arasında bir ihtilafın varlığı halinde ise işbu Sözleşme üstün olarak uygulanır.

2.7. Ücret Değişiklikleri

Hizmetlerimizin ve/veya hizmet bileşenlerimizin ücretlerini takdir edeceğimiz herhangi bir şekil ve zamanda tek taraflı olarak değiştirme hakkımızı saklı tutarız. İşbu Sözleşmede açıkça aksi belirtilmedikçe fiyatlarda ve ücretlerde yapılacak her türlü değişiklik size yapılacak bildirimin hemen ardından yürürlük kazanır.

3. Üyeliğin İptali

3.1. Üyeliğin Kullanıcı Tarafından İptali

(a) Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)'de hesap oluşturduktan ve Üye olmayı kabul etiğinizden itibaren Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) Üyeliğiniz Siz veya Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) tarafından sonlandırılana kadar devam edecektir.

(b) Üyeliğinizi dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Üyeliğinizi sonlandırmak için, lütfen üyeliğinizin iptali için destek@kisiselgelisim.tv eposta adresine üye olduğunuz elektronik posta adresi ile üyeliğimizin iptalini istediğiniz yönünde elektronik posta göndermeniz halinde üyeliğiniz iptal olacaktır. Üyeliğinizin iptali halinde üyeliğe bağlı kazanmış olduğunuz tüm haklarınız sona erecektir.

3.2. Hizmetlerin Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv) Tarafından İptali

Dolandırıcılık veya işbu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir yükümlülüğün ihlali nedeniyle Üyeliğinizi veya Ürünleri kullanımınızı askıya alabilir veya tamamen feshedebiliriz. Bu tür bir fesih veya askıya alma işlemi önceden bildirime gerek olmaksızın derhal yapılabilir. Bu Şartların ihlali, bunlarla sınırlı olmamak üzere ses veya video içeriğimizin Ürünlerden izinsiz şekilde kopyalanmasını veya indirilmesini de içerir.

3.3. Promosyon ve İndirim Kodları

Tarafımızdan sağlanan hiçbir promosyon kodu veya teklif (Özel İndirimler de dahil), başka herhangi bir promosyon kodu veya teklifle birleştirilemez. Promosyon teklifleri, aksi açıkça belirtilmedikçe, yalnızca Ürünleri ilk kez kullanacak olan yeni kullanıcılar için geçerlidir. Ürünleri daha önce kullanmış olan kullanıcılar ile deneme planı kullanıcıları “yeni kullanıcı” olarak nitelendirilmez. Kurumsal aboneliklerde yahut Topluluk aboneliklerinde indirim ve promosyon kodları uygulanmaz. Promosyona ilişkin koşullarda aksi açıkça belirtilmedikçe fiyatlandırma ile ilgili her türlü indirim ve promosyon yalnızca ilk abonelik dönemi için geçerlidir. Bu aboneliklerin yenilenmelerinde ilgili aboneliğin indirimsiz fiyatları üzerinden ücretlendirme yapılır.

4. Ürünlere İlişikin Kullanım Yasakları

4.1. İşbu Sözleşmeyi kabul ederek, bir yazılımın, donanımın ya da Ürünlerin yahut Ürünlerle doğrudan ya da dolaylı olarak bağlantılı ekipmanların işlevlerini olumsuz olarak etkileyecek, bozacak, zarar verecek, yok edecek veya sınırlayacak şekilde tasarlanan yazılımsal virüs veya diğer her türlü bilgisayar kodu, dosyası ya da programını içeren herhangi bir materyali yüklememeyi, göndermemeyi, e-postayla iletmemeyi veya başka bir şekilde aktarmamayı yahut sunmamayı beyan ve taahhüt edersiniz. Aynı şekilde Ürünlere bağlı olan sunuculara veya ağlara müdahale etmemeyi veya Ürünlere bağlı ağların prosedürlerini, politikalarını veya düzenlemelerini ihlal etmemeyi kabul edersiniz. Ürünlere yetkisiz bir şekilde erişemezsiniz.

4.2. İşbu Sözleşmeyi kabul ederek, Ürünleri kullanırken başka bir kişiyi taklit etmemeyi, saldırgan davranışlarda bulunmamayı veya Ürünleri yasa dışı veya zararlı amaçlarla kullanmamayı beyan ve taahhüt edersiniz.

4.3. İşbu Sözleşmeyi ihlal etmekle, kanuni düzenlemeler uyarınca bir suç işliyor olabilirsiniz. Bu tür bir ihlali ilgili kolluk kuvvetlerine bildirebiliriz ve kimliğinizi ifşa ederek yetkililerle iş birliği yapabiliriz. Böyle bir durumunda, Ürünleri kullanma hakkınız derhal sona erdirilecektir.

4.4. İşbu Sözleşmeyi kabul ederek; Ürünleri, Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’nın açık yazılı izni olmaksızın bilimsel araştırma, analiz veya değerlendirmelere ilişkin amaçlarla kullanmamayı beyan ve taahhüt edersiniz.

5. Ürünler Üzerinden Sunulan Materyaller

5.1. Muhtelif Hükümler

(a) Ürünler'de yer alan tüm materyaller (yazılım ve içerik de dahil indirilmiş olsun olmasın) aksi belirtilmedikçe Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’ya (veya bağlı kuruluşlarımıza ve/veya varsa üçüncü taraf lisans sahiplerine) aittir. İşbu Sözleşmeyi kabul etmekle, söz konusu materyallerin ekonomik bir değere haiz olduğunu ve bu tür materyallerin kullanımı için verilebilecek sınırlı lisansların dışında bahis konusu materyaller üzerinde herhangi bir mülkiyet hakkı elde etmeyeceğinizi beyan ve taahhüt edersiniz. Materyaller, işbu Sözleşmede tespit edilen çerçeve dışında Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’dan yazılı izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz.

(b) İşbu Sözleşmeyi onaylamakla, Ürünlerde yer alan birtakım materyallerin üçüncü kişi lisans verenlerin mülkiyetinde bulunduğunu, diğer tüm hak ve yetkiler saklı kalmak kaydı ile söz konusu üçüncü kişi lisans verenler tarafından ilgili Sözleşmenin aleyhinize olacak şekilde doğrudan icra edilebileceğini kabul edersiniz.

(c) Serbestçe indirilebileceği açıkça belirtilmeyen Kişisel Gelişim TV (www.kisiselgelisim.tv)’ya ait ses veya video içeriği, Ürünlerden veya herhangi bir cihazdan indirilemez veya kopyalanamaz, satılamaz veya dağıtılamaz. Ürünlerin kullanımı sırasında herhangi bir sesli veya görsel kayıt alınamaz bu kayıtlar satılamaz, dağıtılamaz veya kopyalanamaz.

6. Ürünler Üzerinden Sunulan Materyaller

6.1. Taraflar arasında bir ihtilaf çıkması halinde, taraflar, öncelikle uzlaşma yoluyla ihtilafı gidermek için çaba göstereceklerdir. Tarafların uzlaşamaması halinde ise, ihtilaf, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Lefkoşa Kaza Mahkemeleri tarafından çözümlenecek olup uygulanacak olan hukuk Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yürürlükte bulunan hukuktur.

6.2. Üyelik veya Ürünlerden veya Sözleşmeden memnun olmamanız halinde, sahip olduğunuz tek ve münhasır hak, Üyeliğinize erişim ve kullanımınıza son vermenizdir.

6.3. Üyelik veya Ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için veya hesabınız ya da Ürünlerin özelliklerine ilişkin desteğe ihtiyacınız olması halinde, lütfen Bizimle “destek@kisiselgelisim.tv” e-posta adresinden temasa geçiniz.

Son güncellenme tarihi: 06 Ocak 2022